Korzystanie z agencji HR – dla kogo korzystne?

Zarządzanie placówką medyczną bez wątpienia nie jest proste, a do jednego z najtrudniejszych zadań należy znalezienie odpowiednio wykwalifikowanej kadry medycznej. W obliczu tego wyzwania, wiele osób staje naprzeciw mozolnego szukania pracowników w oparciu o wewnętrznie dostępne środki. Takie podejście do procesu rekrutacji stopniowo odchodzi do historii, zostając wypartym przez nie tylko efektywniejsze, ale też tańsze alternatywy.

Korzystanie z agencji HR – dla kogo korzystne?  

Będąc właścicielem placówki medycznej, najlepiej skupić się na swojej roli — zarządzaniu nią, wyspecjalizowane zadania zlecając innym podmiotom. Placówki takie zwykłe nie są na tyle duże, aby posiadać swój własny, wysoko wykwalifikowany dział HR, w związku z czym zadaniem tym zajmuje się niewykwalifikowany w tym kierunku personel. 

Co oznacza to w praktyce? Mniejszą efektywność, dłuższy czas trwania całego procesu, większe koszta, nieumiejętność dotarcia do specjalistów, którzy z perspektywy twojej placówki są najlepsi. Nie ulega wątpliwości, że wykonywanie specjalistycznych zadań najlepiej zlecić podmiotom specjalizującym się w danej dziedzinie — nie inaczej jest również z działaniami HR.

Agencja HR — czy warto skorzystać z jej usług?

Powierzając proces rekrutacji specjalistów do swojej placówki agencji HR, decydujesz się na usługi firmy, która specjalizuje się w tym jednym, konkretnym zadaniu. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i zdobytym przez lata sieciom kontaktów, korzystanie z agencji HR wiąże się z szeregiem korzystnych czynników: 

  • Dzięki znacznie lepszej orientacji na rynku pracy i zrozumieniu jego realiów, będzie im łatwiej pozyskać lekarzy, którzy są jak najlepiej dopasowani do potrzeb twojej placówki. Techniki agencji HR zostały dopracowane tak, aby cały proces był jak najbardziej klarowny i atrakcyjny z punktu widzenia potencjalnego pracownika, dzięki czemu pozyskanie czołowych specjalistów jest znacznie prostsze. 
  • Wiąże się to ze skróceniem procesu rekrutacji. W oparciu o lata doświadczeń, agencja HR będzie w stanie pozyskać nowych pracowników znacznie szybciej, niż twoja placówka przy użyciu swoich wewnętrznych zasobów. 
  • Wyższa efektywność działań rozmieszczona w krótszym przedziale czasowym oznacza również niższe koszta nabycia nowych pracowników. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na zakup nowszego sprzętu bądź premie motywacyjne dla pracowników — niezależnie od ich ulokowania, na pewno znajdziesz na nie lepsze przeznaczenie, niż podejmowanie wewnętrznych działań rekrutacyjnych. 

Proces rekrutacyjny dopasowany do indywidualnego charakteru twojej placówki

Warto podkreślić również to, że pracownicy agencji HR świetnie zdają sobie sprawę z tego, że każda placówka medyczna jest inna i charakteryzuje się różnorodnymi potrzebami. Firmy zajmujące się rekrutacją rozumieją to i dopasowują się do stawianych przed nimi indywidualnych oczekiwań. Oznacza to, że każda współpraca wiąże się z wywiadem na temat potrzeb placówki, co pozwala na znalezienie optymalnego procesu prowadzącego do ich zaspokojenia. 

Ponadto agencje HR zazwyczaj oferują gwarancję na swoje usługi. Jeśli zdobyty przez nich pracownik odejdzie po krótkim, określonym w umowie czasie, dokonana zostanie bezpłatna rekrutacja uzupełniająca.

Dla kogo korzystanie z agencji HR jest korzystne?

Dla wszystkich tych, którym zależy na oszczędzeniu czasu, pieniędzy oraz pozyskaniu pracowników o jak najwyższych kwalifikacjach, adekwatnych do stanowiska pracy.

 

Redakcja Med-JobsHR

Zostaw komentarz

Rekrutacje medyczne to nasza specjalność. Od ponad 10 lat swoje rekrutacje powierzają nam najlepsze szpitale i kliniki w Polsce i za granicą.