Dlaczego warto szukać pracy z agencją HR?

Znalezienie pracy idealnie dopasowanej do naszych zarówno oczekiwań, jak i możliwości nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nawet jeśli potencjalnie interesujących nas ogłoszeń o pracę jest sporo, bo zawartości samego ogłoszenia często ciężko ocenić, czy dana placówka spełnia nasze wymagania. Rozmowa rekrutacyjna zwykle oferuje już więcej informacji, jednak tak naprawdę o realiach warunków panujących w danym miejscu pracy będziemy mieli okazję przekonać się dopiero po zatrudnieniu. To jedne z powodów, dla których pracownicy coraz chętniej korzystają z agencji HR w procesie rekrutacji. W tym artykule przybliżymy korzyści wynikające z takiego rozwiązania.

Wsparcie specjalistów

Agencje HR doskonale znają rynek pracy. Oznacza to doskonałą świadomość oczekiwań pracodawców, nierzadko jest to również wiedza na temat warunków panujących w danym miejscu pracy. Dobra agencja HR będzie wspierać cię w całym procesie rekrutacyjnym, znacznie ułatwiając go i upraszczając.

Nie jesteś pewien, jak powinno wyglądać twoje CV? Pracownicy agencji wiedzą najlepiej, jakie atuty są najważniejsze z punktu widzenia osoby zatrudniającej i na co należy zwrócić szczególną uwagę. Wspólna praca nad twoją aplikacją zwiększy twój poziom atrakcyjności jako pracownika i pozwoli ci na zajęcie znacznie korzystniejszej pozycji na rynku pracy.

Oszczędność czasu

Agencje HR prowadzą rekrutację dla dużej ilości firm poszukujących specjalistów. Nawiązanie z nimi współpracy oznacza, że oferty pracy pasujące do twojego profilu będą same do ciebie spływać, a ty zaoszczędzisz czas na samodzielnych i zwykle znacznie mniej efektywnych poszukiwaniach.

Idealne dopasowanie

Pracownicy agencji HR doskonale znają potrzeby pracodawców, dla których prowadzą rekrutacje. Oznacza to, że dzięki nawiązaniu z nimi współpracy, będziesz miał szansę na znalezienie stanowiska, które jest wprost idealnie dopasowane do twojego doświadczenia zawodowego oraz oczekiwań. 

Nierzadko zdarza się, że nasze przyszłe miejsce pracy, pomimo dużych nadziei, w praktyce nie spełnia naszych oczekiwań. Współpraca z agencją HR pozwala znacznie zredukować ryzyko wystąpienia tego typu niespodzianek, a pracownicy, którzy pozyskali pracę w oparciu o pomoc ze strony specjalistów, zwykle cechują się większym stopniem satysfakcji ze swojego nowego stanowiska.

Większe możliwości

Wiele firm nie posiada wewnętrznego działu HR i wszystkie swoje rekrutacje zleca zewnętrznym podmiotom. Oznacza to, że korzystanie z usług agencji HR otwiera przed tobą możliwość dotarcia do pracodawców, którzy w innym przypadku byliby dla ciebie niedostępni. A oczywiście im większy masz wybór, tym łatwiej będzie znaleźć środowisko pracy, które jak najlepiej spełni twoje oczekiwania.

Klarowność procesu rekrutacji

“Oddzwonimy do Pana” — kto z nas nie słyszał tego zwrotu i nigdy nie otrzymał telefonu zwrotnego? Współpraca z agencją HR to gwarancja w pełni transparentnego procesu rekrutacji i klarownych informacji na temat oceny twojej kandydatury. Korzystając z usług agencji, nie tylko zawsze będziesz wiedział, na jakim etapie znajduje się twoja rekrutacja, ale możesz też liczyć na przydatne rady, które pomogą ci w przygotowaniu się na kolejne etapy, lub poprawę błędów, które popełniłeś.

Znajomość rynku pracy

Agencje HR, dzięki prowadzeniu rekrutacji dla wielu różnych przedsiębiorstw, doskonale znają rynek pracy i panujące na nim warunki. Wiedzą one, jakie umiejętności są najbardziej pożądane, mają też świadomość tego, jakiego wynagrodzenia można się spodziewać na danym stanowisku pracy.

Wiedza ta jest szczególnie przydatna dla osób, które stawiają pierwsze kroki w danej branży — ekspertyza pracowników agencji HR będzie w stanie wyjaśnić wiele twoich wątpliwości!

Redakcja Med-JobsHR

Zostaw komentarz

Rekrutacje medyczne to nasza specjalność. Od ponad 10 lat swoje rekrutacje powierzają nam najlepsze szpitale i kliniki w Polsce i za granicą.