Dlaczego warto inwestować w siebie?

Istnieje jedna pewna i sprawdzona metoda na zwiększanie swojej wartości na rynku pracy — inwestowanie we własny rozwój, ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Dotyczy to zarówno umiejętności twardych, jak i miękkich — zdolność komunikacji jest niezwykle ważnym czynnikiem, którego nie należy bagatelizować. Jakich korzyści mogą spodziewać się osoby nieustannie rozwijające swoje kompetencje i dlaczego jest to tak ważne na obecnym rynku pracy — postaramy się wyjaśnić w tym artykule.

Umiejętności twarde — bądź specjalistą w swojej dziedzinie

Wiedza medyczna ulega ciągłemu rozwojowi i zmianie. Nie sposób nadążyć za rezultatami i wnioskami wyciągniętymi z nowych badań, bez rzetelnego i systematycznego podejścia do uzupełniania i poszerzania swojej wiedzy. Jeżdźenie na seminaria, branie udziału w konferencjach i wykładach, czytanie periodyków naukowych — nie powinno być dodatkiem do twojej pracy, ale stałym jej elementem.

Posiadanie świeżej i aktualnej wiedzy bez wątpienia podnosi twoją wartość w oczach pracodawcy, nie należy jednak zapominać, że ma również kluczowy wpływ na jakość twojej pracy i pomoc, którą jesteś w stanie zaoferować swoim pacjentom. Wyższe, odpowiednio udokumentowane kwalifikacje znacznie ułatwią ci znalezienie wymarzonej pracy i dadzą przewagę nad konkurencją. Będą również stanowić podstawę do negocjacji lepszych warunków finansowych.

Umiejętności miękkie — umiejętność kontaktu z ludźmi to klucz do sukcesu

Czasy, w których do umiejętności miękkich podchodziło się z dystansem, niekiedy nawet z pewną pobłażliwością, są już dawno za nami. Pacjenci wybierający prywatne placówki oczekują odpowiedniego traktowania, obsługi na wysokim poziomie i po prostu empatii ze strony ich lekarza. Umiejętność postawienia trafnej diagnozy i wybranie adekwatnego procesu leczenia są najważniejsze, jednak niewystarczające. Będąc lekarzem, musisz być w stanie sprawić, aby pacjent czuł się rozumiany, a także zapewnić mu komfortowe środowisko, a do pewnego stopnia również wsparcie psychiczne. Dopiero kiedy wszystkie te elementy występują jednocześnie, możesz liczyć na liczne polecenia i duży stopień satysfakcji swoich pacjentów.

Umiejętności miękkie są niezwykle ważne również w kontakcie z innymi pracownikami placówki, w tym także z twoim przełożonym. Umiejętność rozmowy i pracy w grupie pozwoli ci na uniknięcie i złagodzenie wewnętrznych konfliktów, zapewni ci także znacznie lepszą pozycję do negocjacji warunków współpracy, a także da przewagę nad innymi kandydatami podczas rozmowy o pracę.

 Zdolność negocjacji, rozmowy i po prostu komunikacji pozwoli ci na stworzenie znacznie korzystniejszych, a także bardziej komfortowych warunków pracy — tak dla ciebie samego, jak i twoich współpracowników, a także korzystających z twojej pomocy pacjentów.

Redakcja Med-JobsHR

Zostaw komentarz

Rekrutacje medyczne to nasza specjalność. Od ponad 10 lat swoje rekrutacje powierzają nam najlepsze szpitale i kliniki w Polsce i za granicą.